(050) 338-88-80  (067) 359-95-59  (044) 278-76-57

  • Рус

пн. - пт.  09:00 - 19:00              

     

Главная • Новости

Усилены санкции за нарушение законодательства в сфере экономической конкуренции

← Назад
14.02.2012

Зміни які відбулись у сфері захисту економічної конкуренції, дозволять суттєво підвищити ефективність виявлення та попередження органами Антимонопольного комітету України порушень законодавства. 

Відповідно зо Закону України «Про захист економічної конкуренції», за порушення законодавства про захист економічної конкуренції можливо застосування засобів адміністративної, цивільно-правової відповідальності, а також накладення фінансових санкцій.
 
Виходячи зі змісту Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №15 «Про деякі питання практики застосування конкурентного законодавства» від 26.12.2011 року, встановлені випадки, у яких концентрація суб’єктів господарювання можлива лише за умови отримання дозволу АМК. Недотримання цієї умови може бути підставою як для застосування штрафу, так і для визнання недійсним правочинів, за яким відбулась така концентрація. Недійсний правочин може бути визнаний за позовом будь-якої сторони відповідної концентрації або за позовом будь-якої третьої особи.
 
Дана Постанова конкретизує та розширює положення чинного законодавства, зокрема Закону України  «Про захист економічної конкуренції», відповідно до якого АМК надано повноваження звернутись до суду для визнання недійсним правочинів, які призвели до монополізації ринку або до значного обмеження конкуренції на ньому.