(050) 338-88-80  (067) 359-95-59  (044) 279-34-43

  • Рус

Мы в социальных сетях:    

     

Главная • Новости

Що нового в оподаткуванні дивідендів?

← Назад
26.01.2015

Податкова реформа, яка була започаткована ще в 2010 році перебуває в перманентному стані та продовжує дивувати українців і в 2015 році. Що змінилося в системі оподаткування дивидендів читайте далі в статті Адвокатського об’єдання «Протекція права».

Схоже, що сприятливі часи для власників корпортаивних прав скінчилися. 

Замість оподаткування дивідендів за ставкою 5 %, яка діяла до 01.01.2015 року, впроваджуютсья нові ставки податку, які дорівнюють:

  • 20 %, якщо податковий агент не є платником податку на прибуток;
  • 5 % за умови перебування податкового агента на загальній системі оподаткування, тобто платник податку на прибуток.

Зазначені ставки подакту на пасивні доходи, до яких відносятся і дивіденди, передбачені п. 167.5.1., п. 167.5.2. пункту 167.5 ст. 167 Податкового кодексу України.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 170.5.1. ст. 170 Податкового кодексу України податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь дивідендів є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування.