(050) 338-88-80  (067) 359-95-59  (044) 278-76-57

  • Рус

пн. - пт.  09:00 - 19:00              

     

Главная • Новости

Запровадження військового збору: що змінилось для платників податків?

← Назад
5.08.2014

31 липня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» N 1621-VII, яким було запроваджено введення військового збору.

Вказаний Закон України набув чинності 03 серпня 2014 р., у зв’язку з чим, з серпня 2014 р. на платників податків покладається обов’язок по сплаті додаткового збору в дохід держави.

Так, вказаний військовий збір запроваджується в дію з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», тобто з 03 серпня 2014 р. та діє тимчасово до 01 січня 2015 р., тобто під оподаткування підпадатимуть доходи, які отримані платником податку починаючи з 03.08.2014р.

Платниками збору є:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент.

Об'єктом оподаткування збором є:

- доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат;
- інші виплати і винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;
- виграш в державну та недержавну грошову лотерею,
- виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

З інших доходів громадян військовий збір стягуватись не буде.

Нарахування та сплата військового збору здійснюється у такий самий спосіб, який передбачений для податку з доходів фізичних осіб, тобто податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.

При цьому, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку, в інших випадках податковий агент, який перераховує виплату на користь платника податку.